Kochani, serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pod tytułem “Grafika 1992-2022. Dariusz Syrkowski – wystawa XXX-lecia pracy artystycznej”, które odbędzie się dnia 9 grudnia o godzinie 17.00 w głównym budynku Muzeum Ziemi Kociewskiej (ul. Boczna 2). Wystawę będzie można oglądać do dnia 24 lutego 2023 roku.

Prof. ASP, dr hab. Dariusz Syrkowski urodził się w 1966 r. w Nowym Dworze Gdańskim. Absolwent PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, dyplom w 1992 roku – na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego; aneks w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni prof. Wiesława Dembskiego. Rok później został zatrudniony w swojej Alma Mater; w 2012 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk pięknych, zaś w 2017 r. został nominowany na Profesora ASP. Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku II st. na ASP w Gdańsku. Działalność wystawienniczą prowadzi od 1990 r., w tym czasie brał udział – w kraju i zagranicą – w ponad 40 wystawach indywidualnych oraz ponad 160 wystawach zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany, laureat i zwycięzca konkursów, w tym dwukrotny zwycięzca konkursu GTPS na Gdańską Grafikę Roku (1992, 1997). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004, 2010). Aktualnie stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Starogard Gdański.