Serdecznie zapraszamy do udziału w otwarciu wystawy pod tytułem “Między Słupią a Wierzycą, cmentarzyska kultury pomorskiej z badań Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”. Wernisaż odbędzie się dnia 25 listopada o godzinie 18.00 w Ratuszu Miejskim. Ekspozycję będzie można oglądać do dnia 10 lutego 2023 roku.

W 1953 roku dla ochrony licznych zabytków archeologicznych Pomorza Gdańskiego powołano do istnienia Dział Archeologii, ówczesnego Muzeum Pomorskiego.
W 1962 roku Dział Archeologii został przekształcony w samodzielne Muzeum Archeologiczne. Od początku istnienia instytucji Muzeum prowadziło badania ratownicze i wykopaliskowe na cmentarzyskach z okresu wczesnej epoki żelaza. Wystawa prezentuje efekty prac na terenie Pojezierza Kaszubskiego i Kociewia, prowadziły je różne generacje archeologów gdańskich. Zabytki umieszczone na tej wystawie to efekt ich zaangażowania i pracy.