Wystawa niniejsza poświęcona historii i tradycjom łowieckim na obszarze Prus Wschodnich i Zachodnich jest kolejnym wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Ziemi Kociewskiej, realizowanym przy wydatnej pomocy Centrum Kultury Prus Wschodnich z siedzibą w Ellingen/Bawaria. Nasza długoletnia współpraca od wielu lat przynosi dobre owoce w postaci interesujących i zróżnicowanych tematycznie wystaw.

Na tą wystawę składają się zarówno plansze zawierające archiwalne fotografie i opisy, przedstawiające sceny z polowań oraz leśnego życia myśliwych, jak również liczne eksponaty i pamiątki materialne.

Bogatego wystroju wystawie przydaje to, co dla myśliwego jest powodem do dumy: trofea łowieckie a wśród nich: wieńce jelenia, daniela, kozła, czy oręż dzika: fajki i szable. Wyroby wykonane z rogu jelenia, prezentują możliwości ich wykorzystania jako przedmiotów ozdobnych i użytkowych. Niewątpliwie emanują one swoim naturalnym pięknem jako swoiste dzieła sztuki. Gabloty wystawowe wypełniają także różnorodne pamiątki o tematyce łowieckiej, jak: dokumenty, fotografie, figury, medale, czy talerze przedstawiające zwierzynę łowną.

Wernisaż odbędzie się w Ratuszu Miejskim dnia 5 sierpnia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy ?

 

Skip to content