Kamila Froelke (KF) to projektantka mody, stylista wizerunku i właścicielka Salonu Ślubnego Bianka. Jej pasja są suknie ślubne. Od kilkunastu lat pracuje w branży mody ślubnej, prowadząc z mężem Salon w Starogardzie Gdańskim.

Rosnące zainteresowanie modą oraz chęć tworzenia własnych kolekcji, pokierowały ją na Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie z wyróżnieniem ukończyła kierunek -projektantka mody.

Jej autorska kolekcja “KF” została zaprezentowana podczas konkursu młodych projektantów Polskiej Akademii Mody w Poznaniu, otrzymując główną nagrodę – “Srebrną Pętelkę” za Ślub w Katedrze. Po raz pierwszy w historii, dwukrotnie w tym   samym roku, i to właśnie za Awangardę Kociewską, otrzymała kolejną “Srebrną Pętelkę”. Tradycja plus nowoczesność – to połączenie jakie złożyło się na wspomnianą kolekcję.

Każdy element garderoby, nawet zwykła koszulka czy prosta sukienka, może zyskać na atrakcyjności poprzez odpowiednie wykorzystanie dodatków czy kociewskich wzorów. Haft Kociewski to piękne kwiaty, dlaczego nie przenieść ich do sukien ślubnych, w których to właśnie Panna Młoda ma się czuć najpiękniej w swoim życiu. Projekty zainspirowane są zatem dziedzictwem Kociewia, które wciąż rozkwita jak łąki na kociewskich polach. Projektantka wprowadziła do kolekcji awangardę, a jej projekty przenoszą widza do eleganckiego świata pełnego koloru. Awangarda Kociewska to również kolekcja pięknych czepców haftowanych ręcznie.

Wrażliwa na piękno otaczającego ją świata, Kamila Froelke chętnie tworzy wymyślne kreacje na charytatywne pokazy mody. Charakteryzuje ją dbałość o szczegóły, zmysłowość, estetyka oraz niesamowita fantazja. Zwiedza świat by podążać za trendami mody i swoim klientkom dostarczać luksusu i elegancji. Utalentowana projektantka i stylistka wciąż zaskakuje siebie i swoich bliskich. Awangarda Kociewska była prezentowana na zagranicznych wybiegach mody: dwukrotnie w Berlinie na Fashion Week – w dniu otwierającym tydzień mody, Fashionphilosophy Fashion Week Poland w Bielsku Białej oraz w Mediolanie na Fashion Week pod patronatem Konsula Generalnego RP we Włoszech podczas obchodów 100 lecia Polskiej Ambasady, zyskując duże uznanie.

 

Skip to content