Serdecznie zapraszamy na wystawę pod tytułem “Bogactwo Kociewia w fotografii Krzysztofa Rudka”. Wernisaż odbędzie się dnia 10 czerwca o godzinie 18.00 w głównym budynku Muzeum (ul. Boczna 2).

Krzysztof Rudek – fotograf amator. Urodzony w Szczecinie, prawie całe swoje życie mieszkający na Kociewiu, od 1995 r. w Starogardzie Gdańskim z siedmioletnią przerwą, podczas której zamienił stolicę Kociewia na stolicę Wielkiej Brytanii. Prezentował swoje fotografie w galeriach Starogardu Gdańskiego, Grudziądza oraz Gdańska. Współpracuje z lokalnym pismem VERIZANE.

Do niedawna uważał się, że jest zwierzęciem miejskim, a jego naturalnym środowiskiem jest miejska dżungla. Globalna pandemia zmieniła wszystko. Życie w mieście okazało się dla niego trudne do zniesienia. Jego potrzeby kontaktu ze sztuką, ludźmi i architekturą nie mogły być zaspokojone, co wywołało frustrację i zwątpienie w sens jakichkolwiek działań artystycznych. Ratunkiem okazał się powrót do natury. Zaczął odkrywać niezwykłe bogactwo przyrody, zróżnicowany teren, obfitość jezior i rzek, a przede wszystkim okoliczne lasy. Zrozumiał, że ma prawdziwe szczęście mieszkać w jednym z najpiękniejszych regionów Polski znanym pod nazwą Kociewie. Ma nadzieje, że swoją fotografią ukazującą niezaprzeczalne piękno i bogactwo tego wyjątkowego regionu rozbudzi w ludziach miłość, szacunek oraz pragnienie zachowania go w możliwie niezmienionej formie dla nas i kolejnych pokoleń.

 

 

Skip to content