Od 14 października 2020 roku można w Muzeum Ziemi Kociewskiej przy ul. Bocznej 2 oglądać wystawę prac z ceramiki Pana Marka Zagórskiego.

Pan Marek Zagórski jest przedstawicielem wielce interesującego środowiska artystycznego Kociewia. Skala Jego zainteresowań, form manualnej ekspresji, jest zaiste zaskakująca. Malarstwo, rzeźba, ceramika – to dziedziny, w których nie dość, że czuje się doskonale, to osiąga zasłużone sukcesy. Zasłużone, bo wynikające z ciągłych poszukiwań, eksperymentów, które przynoszą często wyjątkowo ciekawe, zaskakujące efekty.
W rezultacie Jego prace stają się atrakcyjne zarówno dla wystawców, marszandów, jak
i nabywców. Muzeum Ziemi Kociewskiej kilkakrotnie gościło Jego ekspozycje w swoich salach. A teraz ma przyjemność prezentować wystawę fantazyjnych prac z ceramiki artystycznej i użytkowej.