W dniu 3 września o godzinie 18.00 b.r. w siedziebie Muzeum Ziemi Kociewskiej przu ul. Bocznej 2 zostanie otwarta wystawa “Życie i działalność Edmunda Zielińskiego w 60-lecie twórczości artystycznej”.

Jestem Kociewiakiem. Urodziłem się [3 czerwca 1940 roku] w kociewskiej wsi Białachowo [k. Starogardu Gdańskiego] w pow. starogardzkim. Od 1954 do 1966 mieszkałem w Zblewie. Od 1966 także jestem mieszkańcem Gdyni. W tym roku tu się ożeniłem [z Danutą z d. Kołodziejska] i tu zamieszkałem. Ale moje miejsce jest na wsi kociewskiej i tam wrócę. W swych pracach rzeźbiarskich wierny jestem tematyce kociewskiej. Motywy do mych rzeźb czerpię z życia ludzi pomiędzy którymi przebywałem do 1966 roku”.

Edmund Zieliński

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy do obejrzenia tej niezwykle interesującej wystawy.