Kochani, zapraszamy serdecznie na tegoroczne Dni Starogardu. W ciągu trzech dni (od piątku 27 sierpnia do niedzieli 29 sierpnia 2021) czeka na nas moc wydarzeń. Jako Muzeum Ziemi Kociewskiej przygotowaliśmy następujące atrakcje:

SOBOTA (28 sierpnia, w godzinach od 13.00 do 17.00):

– stoisko na Rynku z publikacjami i gadżetami związanymi z Kociewiem

– wystawę plenerową rozlokowaną przed Ratuszem pod tytułem “Starogard w starej fotografii”

– grę odbywająca się w Baszcie Narożnej pod tytułem “Tajemnice eksponatów” (na odwiedzających będą czekały legendy, rebusy, zagadki oraz krzyżówka – hasła do niej wskażą rozlokowane na eksponatach karteczki z żukami)

– zwiedzanie w Ratuszu wystawy pod tytułem: “Kurkowe Bractwa Strzeleckie na Pomorzu – wczoraj i dziś, w 25-lecie reaktywowania Okręgu Pomorskiego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich RP”

NIEDZIELA (29 sierpnia, w godzinach od 14.00 do 17.00):

– stoisko dla dzieci w Parku Miejskim, na którym na dzieci czeka:

* czytanie bajek kociewskich Bernarda Janowicza

* malowanie kredami na brystolach

* kolorowanki z zabytkami Starogardu oraz haftem kociewskim

* balony z ciekawostkami dotyczącymi miasta

* arteterapia

Serdecznie zapraszamy!