Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty z arteterapii, które odbędą się dnia 31 lipca (sobota) w godzinach od 10.30 do 13.30 w głownym budynku Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim (ul. Boczna 2).

W dobie koronawirusa wiele dziedzin naszego życia bardzo się zmieniło. Po kilku miesiącach izolacji społecznej zauważa się, jak ważny jest kontakt z drugą osobą, szczególnie w gronie dzieci i młodzieży. W ramach działań, które mają wspomóc dzieci w tym trudnym czasie zorganizowane są zajęcia z arteterapii. Podczas spotkań dzieci będą uczyły się różnych technik plastycznych, takich jak : rysunek, malarstwo, collage, decupage oraz nauczą się wykonywać makramy. Ponadto w trakcie zajęć będą korzystać z biblioterapii, choreoterapii i innych technik arteterapii. Terapia przez sztukę daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, rozwija pomysłowość oraz daje możliwość kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!!!