Serdecznie zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia prezentacji multimedialnej – Karol Plata-Nalborski: “Śladami masonów z Kociewia i okolic. Dzieje lóż wolnomularskich w Starogardzie Gdańskim, Chełmnie, Świeciu i w Tczewie”. Będzie ona dostępna na profilu społecznościowym Facebook Muzeum Ziemi Kociewskiej (https://www.facebook.com/muzeumkociewie) od dnia  30 marca, od godziny 18.00.

Będzie to prezentacja o dziejach kociewskiej i chełmińskiej masonerii, promująca książkę pt. „Śladami masonów z Kociewia i okolic. Dzieje lóż wolnomularskich w Starogardzie Gdańskim, Chełmnie, Świeciu i w Tczewie” autorstwa Karola Plata-Nalborskiego. W publikacji tej znajdziemy historię placówek masońskich z czasów zaboru pruskiego i II RP, biogramy najbardziej znanych wolnomularzy z regionu, masońskie rytuały i symbolikę, stosunek lóż niemieckich do religii oraz związane z tym legendy. Książka zawiera też sporo informacji o lokalnych zabytkach i pamiątkach, pozostałych po lożach i wolnomularzach. Cennym urozmaiceniem są kolorowe zdjęcia i obrazy graficzne. Publikację można nabyć m.in. w sklepiku Muzeum Ziemi Kociewskiej.