Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy “Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku”. Wystawa prezentowana jest w Ratuszu Miejskim (ul. Rynek 1).

Otaczają nas przeróżne przedmioty, z których korzystamy każdego dnia. Uważamy, że ich obecność w naszym życiu jest na tyle oczywista, że rzadko kiedy zastanawiamy się nad pochodzeniem tych rzeczy. A gdyby tak poznać historię przedmiotów i artykułów żywnościowych, niejednokrotnie zdziwilibyśmy się bardzo. Okazją ku temu będzie wystawa „Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku”. Wystawa została przygotowana przez pana Dariusza Wałaszewskiego z Fabryki Sztuk w Tczewie.

Wystawa odznacza się dużą różnorodnością eksponatów i jest bardzo kolorowa. Opisy eksponatów znajdują się na specjalnie przygotowanych planszach, które zawisną na ścianach, oraz na kostkach/sześcianach, które zostaną rozmieszczone w różnych miejscach sali wystawowej w Ratuszu Miejskim. Dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, będą punkty z grami i zabawami. Kolejnym urozmaiceniem będą plansze z otworem na głowę do zrobienia zdjęcia w formie telefonu komórkowego oraz samochodu z jedzeniem.

Zwiedzając ekspozycję, dowiemy się m.in. kiedy został wysłany pierwszy sms, jak wyglądało pierwsze lustro, ołówek, co zainspirowało twórcę wieszaka. Poznamy też historię różnych artykułów spożywczych: zupy instant, waty cukrowej, herbaty, keczupu, musztardy, pizzy, czekolady czy gumy do żucia. Garść informacji uzupełnią eksponaty, począwszy od grzebienia kościanego znalezionego podczas badań archeologicznych poprzez chińską porcelanę, ubrania z jeansu, telefony kpmórkowe, banknoty, flakony po perfumach, peerelowską suszarkę do włosów, termofor, syfon, telewizor, a skończywszy na zabawkach: puzzlach, klockach Lego i lalkach Barbie.

Wystawa adresowana jest do każdego. Być może niejeden zwiedzający przywoła w swojej pamięci obrazki z dzieciństwa czy wczesnej młodości. Jedno jest pewne, uczucie zdziwienia będzie towarzyszyć niejednokrotnie podczas zwiedzania wystawy.