Jesteśmy bardzo zadowolenie, że w tegoroczne ferie zimowe odwiedziło nasze Muzeum blisko 270 osób. Były to zarówno dzieci, uczęszczające na zajęcia w Starogardzkim Centrum Kultury i Parafii Miłosierdzia Bożego oraz pensjonariusze Środowiskowych Domów Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W czasie ferii w Muzeum na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Można było zobaczyć wystawy stałe i czasowe. To na nich dowiadywaliśmy się chociażby, jakich ciekawych sprzętów używano na Kociewiu np. do wyrobu masła, klepania kosy, młócenia zboża czy rozgrzewania i prasowania pościeli oraz jak stary jest Starogard, co jest znakiem rozpoznawczym Muzeum i kim są Bracia Kurkowi? Zgłębiliśmy również tajniki mumifikacji oraz pracy archeologa, a także oglądaliśmy filmy związane z legendami dotyczącymi Piekiełek, diabelskiego kamienia z Pinczyna. Poznaliśmy postać wielkiej kociewskiej artystki – pani Reginy Matuszewskiej oraz ruszyliśmy śladami św. Wojciecha. Nie zabrakło także teatrzyków lalkowych z Czerwonym Kapturkiem na czele.

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w feriach i już nie możemy się doczekać i serdecznie zapraszamy w czasie wakacji.

 

Skip to content